היום בחדשותחדשות בארץכותרות נוספותכללימבזקיםרכב

המחאה חוזרת

בסופ״ש הקרוב: שיבושי תנועה כבדים בשל מחאת הנהגים

אלפי נהגי ונהגות האוטובוסים וההסתדרות הלאומית הודיעו כי לאור העובדה ששרת התחבורה מירב מיכאלי ממשיכה לסרב לשפר את שכרם ולדאוג לביטחונם, הם צפויים לשבות ביום חמישי הקרוב, עד לבוקר יום שישי

מחאת נהגי האוטובוסים | צילום: ארגון נהגי האוטובוסים וההסתדרות הלאומית

אלפי נהגי ונהגות האוטובוסים וההסתדרות הלאומית הודיעו כי לאור העובדה ששרת התחבורה מירב מיכאלי ממשיכה לסרב לשפר את שכרם לדאוג לביטחונם ולרווחתם, ואפילו להיפגש עימם, הם ישבתו ביום חמישי הקרוב, משעה 16:00 ועד לבוקר יום שישי.

שביתה זו מגיעה לאחר שבית הדין הארצי לעבודה הסיר את צווי המניעה שניתנו ובכך נהגי ונהגות האוטובוסים יוכלו להמשיך בשביתות בעקבות התעלמותה המוחלטת של השרה מדרישות הנהגים.

השביתה צפויה להתקיים ביום ה' בשעות השיא בזמן שמאות אלפי ישראליים חוזרים לביתם וכן חיילי צה"ל חוזרים לביתם לחופשת סופ"ש. על פי ההחלטה, מדובר בשביתה אחת מתוך רבות אשר צפויה להתקיים לאחר הסרת צוווי המניעה לשביתות על ידי בית הדין הארצי לעבודה.

בארגון הנהגים מציינים כי שרת התחבורה מסרבת להעביר פער של 20 מליון ₪, שיכול לפתור את בעיית הנהגים ותנאיהם הקשים עליהם הם מוחים. כמו כן בארגון קוראים לציבור להתכונן לעומסי תנועה כבדים ביותר.

פרסומת

מארגון נהגי ונהגות האוטובוסים נמסר כי: "שרת התחבורה פשוט מצפצפת על הנהגים, ובלי צופר. המצב כיום הוא ש"40% מהנהגים הותקפו בצורה קשה, למעלה מ-300 תקיפות רק מאז תחילת 2022. מחסור של 5000 נהגים, ואלפי נהגים עובדים במשרה כפולה כדי להביא משכורת מכבדת, אבל את שרת התחבורה זה לא מעניין.
אנחנו מתכוונים להרחיב את ההשבתה עד שגברת מיכאלי תצא מהטיקטוק ותראה בני אדם".

עוד כתבות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך
Close