היום בחדשותחדשותכותרות נוספותמבזקיםמשפט

בא על עונשו

שנת מאסר למתעלל בעובד חרדי בסניף שופרסל

בית המשפט גזר על המתעלל בעובד החרדי בשופרסל 12 חודשי מאסר. ח"כ בן גביר: "גזר הדין הוא מסר חשוב אבל היה ראוי להחמיר יותר"

בית משפט השלום בירושלים גזר הבוקר 12 חודשי מאסר ופיצוי על סך 10,000 ₪ על כמאל חמידאן שהורשע בהתעללות בעובד חרדי בעל צרכים מיוחדים בסניף שופרסל לפני כשנתיים.

בתיעוד שהופץ ברשת צולם חמידאן שעבד בשופרסל, כשהוא מתעלל בצעיר חרדי חסר ישע בסניף של רשת שופרסל בגוש עציון. בתיעוד המזעזע נראה הצעיר החרדי כשידיו קשורות בניילון נצמד והעובד מכה אותו.

בית המשפט קבע כי "הסרטון ותסקיר נפגע העבירה, מלמדים כי הפגיעה בנפגע העבירה הייתה והינה עדיין ברף משמעותי. אין לנאשם כל מגבלה שכלית או נפשית. האם הנאשם לא יכול להבין כבן אנוש את הפסול שבמעשה? האם הנאשם צריך הדרכה מהמעסיק שלא לכרוך ניילון דביק של עובד אחר בעל צרכים מיוחדים? לכפות אותו, לקשור אותו, ובהיותו כפות לסטור לו? להקניט אותו ולדרוש ממנו להשיב על שאלות בעלות אופי מיני, כל זאת כאשר הדבר מצולם?".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר שייצג לפני כניסתו לכנסת את הצעיר החרדי שהותקף, והביא להחמרת כתב האישום שהוגש נגד העובד מסר: "גזר הדין של בית המשפט הוא מסר חשוב, אך ראוי היה להחמיר יותר בעונש. בית המשפט קבע שמתחם הענישה עומד בין 12 ל24 חודשי מאסר, ובמקרה כה חמור ראוי היה לגזור על המתעלל את העונש החמור ביותר".

פרסומת

עו"ד חנמאל דורפמן ועו"ד יוספי מזר שמייצגים את הצעיר החרדי שנפגע מסרו: "כתב האישום שהוגש מתאר שורה של מעשים חמורים בצעיר חסר ישע, שצולמו והופצו לרשתות. גזר הדין אמנם מעביר מסר חשוב במשפט הפלילי, אך הוא לא מבטא את האחריות האזרחית של שופרסל ושל העובד לנזקים החמורים שנגרמו למרשנו, ואנו נתבע את מלוא הפיצוי האזרחי מהנאשם ומשופרסל".

עוד כתבות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך
Close