היום בחדשותהתפוצותחוץ ומדיניכותרות נוספותמבזקים

במהלך ביקורו בצ׳כיה

נשיא המדינה ביקר בקברו של המהר״ל מפראג

במהלך ביקורו של נשיא המדינה בצ׳כיה, הגיע היום הנשיא לביקור בקהילות היהודיות בעיר ושמע על היסטוריית יהודי אירופה • בסיום הביקור הגיע להתפלל בקברו של המהר״ל מפראג ובבית הכנסת העתיק ׳אלט-נוי שול׳• מה היה כתוב בפתק?

כחלק מהביקור הממלכתי בן יום בצ׳כיה של נשיא המדינה יצחק הרצוג, שנערך בהזמנת נשיא צ׳כיה מילוש זמאן, נשיא המדינה הרצוג ביקר היום (ב׳) בבית הכנסת ״אלט-נוי שול״ ובקבר המהר״ל מפראג בבית העלמין היהודי העתיק.

תחילתו של הביקור הממלכתי הוקדש ליהדות פראג, בין הקהילות היהודיות הגדולות והמרתקות ביותר בחקר ההיסטוריה של יהדות אירופה.

היום, ביקר הנשיא ברובע היהודי שבפראג (יוספוב) – בבית הכנסת "אלט-נוי שול", מהעתיקים באירופה, וכמו כן פגש את נציגי הקהילה היהודית המתגוררים בעיר.

זו לא הפעם הראשונה בה נשיא המדינה מבקר בבית הכנסת המפורסם, אשר שימש את יהודי פראג משנת 1207. לפני למעלה מ-30 שנה, התלווה הנשיא להוריו לקבלת שבת חגיגית בבית הכנסת. והיום, קרא נשיא המדינה קדיש על אמו אורה הרצוג ז״ל, באותו בית הכנסת ממש.

פרסומת

בבית הקברות היהודי העתיק, שנחנך במחצית הראשונה של המאה ה-15, נמצא קברו של המהר״ל מפראג, רבי יהודה ליווא בן בצלאל זצ״ל, ששימש כרבה הראשי של פראג. המהר״ל היה פוסק הלכה, מקובל, הוגה דעות ומגדולי ישראל הבולטים בתחילת העת החדשה.

הנשיא פקד את קברו של המהר״ל, אשר הוציא ספרים רבים המקיפים את משנתו ההלכתית, ושעל מעשיו למען יהודי פראג סופרו אגדות רבות, העוברות מדור לדור. הנשיא הניח פתק מרגש על קברו – בו רשם בכתב ידו את הפסוק מספר תהילים: ״ה׳ עוז לעמו ייתן, ה׳ יברך את עמו בשלום.״

עוד כתבות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך
Close