היום בחדשותחוץ ומדיניכותרות נוספותכותרת ראשית משניתמבזקים

דרמה בצרפת

מפלה כואבת למקרון; זינוק למפלגת הימין הקיצוני

בתום מערכת בחירות סוערת בצרפת, המדגמים חוזים מפלה כואבת לנשיא מקרון שנבחר לקדנציה שנייה • זינוק מרשים רושמת מפלגת הימין הקיצוני בראשות מרין לה פן

ברית מפלגות המרכז בראשות נשיא צרפת ענואל מקרון צפויות לאבד את הרוב שלהן בפרלמנט, בעוד שמפלגות השמאל מתחזקות ומפלגת הימין הקיצוני "האיחוד הלאומי" של מרין לה-פן הצליחה להגיע להישגים יוצאי דופן – כך עולה מתוצאות המדגמים שפורסמו הלילה (ראשון).

על פי תחזית המדגמים, המפלגות של מקרון ישיגו בין 200 ל-250 מושבים, הרבה פחות מ-289 המושבים הנדרשים כדי להשיג רוב באספה הלאומית, הבית התחתון בפרלמנט הצרפתי.

התוצאות הלא מזהירות עבור מקרון צפויות להקשות עליו בלממש את הבטחותיו שעל פיהם נבחר מחדש לנשיאות – הפחתת מסים והעלאת גיל הפרישה מ-62 ל-65.

זינוק מרשים במיוחד רושמת מפלגת הימין הקיצונית – האיחוד הלאומי – בראשות מרין לה פן, שמזנקת משמונה מושבים בפעם הקודמת וכעת צפויה לקבל יותר מ-80 מושבים באספה הלאומית.

פרסומת

"הרפתקת מקרון הגיעה לקיצה", אמרה לה-פן עם פרסום תוצאות המדגם. לדבריה, מספר הנבחרים מטעם מפלגתה יהיה "ללא ספק הגדול בהיסטוריה בפוליטיקה המשפחתית שלנו".

נשיא "האיחוד הלאומי" ג'רודן ברדלה אמר כי ההופעה של מפלגתו היא כמו "צונאמי". לדבריו, "המסר של הערב הוא שהעם הצרפתי הפך את עמנואל מקרון לנשיא של מיעוט".

עוד כתבות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך
Close