היום בחדשותחוץ ומדיניכותרות נוספותכותרת ראשית משניתמבזקים

בעקבות סיכול הפיגועים

אזהרת המסע לטורקיה תצומצם תוך ימים ספורים

במערכת המדינית מעריכים כי בימים הקרובים תצומצם אזהרת המסע לטורקיה, זאת על רקע סיכול פיגועי טרור • במהלך השבועות האחרונים נחשף כי המודיעין הטורקי בשיתוף כוחות הביטחון הישראליים סיכלו פיגועים קשים שתוכננו נגד ישראלים

במערכת המדינית מעריכים היום (א') כי בימים הקרובים תצומצם אזהרת המסע לטורקיה, זאת על רקע סיכול פיגועי טרור פרי יוזמת האיראנים. כך דיווח הערב ירון אברהם בחדשות 12.

על פי הדיווח, בהערכת המצב של בכירי מערכת הביטחון היום אין כבר מחלוקת בין הגופים שאזהרת המסע לטורקיה, שעלתה לרמה 4 תוך התרעה מפורשת מפני פיגועי טרור בטווח הזמן המיידי, אזהרת המסע הזאת צריכה להצטמצם בימים הקרובים. הכיוון הוא להוריד את רמת אזהרת המסע לרמה הקודמת, רמה 3, ייתכן כבר בתוך 72 שעות.

גורם ביטחוני אומר הערב לחדשות 12: "ההחלטה התקבלה, עכשיו זה רק עניין של בירוקרטיה וטיימינג מדויק".

ההבנה היא שהחוליות שתכננו לבצע פיגוע והיו כבר בשלבי ההוצאה שלו מן הכוח אל הפועל נתפסו בעקבות שיתוף הפעולה היוצא דופן בין המוסד לבין שירותי הביטחון הטורקיים. יש עדיין איומים בטורקיה, אבל הם אינם מיידיים, ולכן אפשר לחזור אחורה מאזהרת המסע החמורה.

פרסומת

במקביל, שרי הממשלה מתודרכים מעתה ואילך לומר גם בראיונות לתקשורת שבתוך זמן קצר תשונה אזהרת המסע. המטרה הישראלית נותרה בעינה: לרתום את הטורקים – מה שאכן קרה, ועכשיו להחזיר את התיירים הישראליים לצאת ולנפוש בטורקיה – בדגש על איסטנבול שהתרוקנה מישראלים – ללא חשש.

עוד כתבות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך
Close