היום בחדשותחדשות בארץכותרות נוספותמבזקים

מתנת פרידה מהממשלה

87 מיליוני שקלים יוענקו כסיוע לשיקום נזקי הסערה בטבריה

לאחר הסערה שפקדה את העיר טבריה בחורף האחרון הוחלט הבוקר בישיבת הממשלה על פיצוים בסף 87 מליון שקל לשיקום העיר • שר התיירות: ,הגיע הזמן להשיב את טבריה לעיר התיירות מהשורה הראשונה"

בישיבת הממשלה האחרונה תחת ראש הממשלה נפתלי בנט, אישרה הבוקר הממשלה את תכנית הסיוע לטבריה לשיקום ושדרוג תשתיות תיירותיות ציבוריות כתוצאה מנזקי הסערה שפקדה את עיר הכנרת, בלילה שבין ה-14 ל-15 במאי 2022.

הצעת המחליטים הגיעה לאישור הממשלה על ידי שר התיירות יואל רזבוזוב ושרת הפנים איילת שקד, זאת לאחר עבודה מאומצת של יו"ר הוועדה הממונה וראש עיריית טבריה בפועל בועז יוסף ובסיוע של יו"ר דירקטוריון המתנ"סים רפאל טרבלסי.

כזכור, שר התיירות ושרת הפנים הגיעו לביקור בטבריה ב-24 השעות הראשונות שלאחר הסערה שהותירה אחריה נזק גדול לטיילת אלון וליתר רצועת החופים בשטח השיפוט של העיר. השרים רזבוזוב ושקד עמדו בקשר רציף עם ראש העיר בפועל בועז יוסף ולאורך החודש עמלו רבות כדי למצוא מקורות תקציביים שיאוגדו בסופו של יום לתכנית של הצעת מחליטים אשר תובא לאישור הממשלה.

לצורך מימוש וביצוע התכנית, יקצו משרד התיירות ומשרד הפנים סך של 81 מיליוני שקלים, כאשר 64 מיליונים שקלים ממשרד התיירות ו-17 ממשרד הפנים. הסיוע יתפרס על פני 5 שנים, כאשר ההקצאה הראשונה תהיה על סך 12 מיליוני שקלים בשנת 2022. בשנה הבאה יועברו 15 מיליוני שקלים ובכל אחת מהשנים 2024 עד 2026 יועברו 18 מיליוני שקלים.

פרסומת

מעבר ל-81 מיליוני השקלים, משרד הפנים יעביר באופן מידי הקצאה של 3.5 מיליוני שקלים מתקציבו בשנת 2022, לטובת ההתמודדות עם נזקי הסערה הישירים והמידיים בתשתיות הציבוריות, לרבות מילוי בורות, שיקום קירות, מעקות ומדרכות, ניקוי סחף, שיקום מסלעה וכיוצא בזה.

מעבר לתקציבים שיועברו לשיקום ושדרוג התשתיות התיירותיות כתוצאה מנזקי הסופה, במסגרת החלטת הממשלה שהתקבלה, יבוצעו שני מהלכים נוספים וחשובים צופי פני עתיד, כדי לעשות כל שניתן על מנת למנוע בעתיד נזקי סופה כתוצאה מסערה כמו זו שחוותה העיר טבריה לפני כחודש וחצי.

על שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירב מיכאלי הוטל, באמצעות השירות המטאורולוגי לפעול להקמת תחנת מדידה מטאורולוגית בצד המערבי של חוף הכנרת, בתחום העיר טבריה, על שטח שאותו תקצה הרשות המקומית לצורך כך ותדאג לתחזוקתה השוטפת בהתאם להנחיות השירות המטאורולוגי. לצורך כך יעביר משרד הפנים למשרד התחבורה והבטיחות בדרכים סך של 200 אלף שקלים, בחלוקה שווה במהלך השנים 2022-2023.

עוד הוחלט כי על משרד האנרגיה לפעול במסגרת הסכם המסגרת עם החברה לחקר ימים ואגמים לישראל בע"מ, במטרה להקים מערכת ניטור וחיזוי גלי פני שטח בכנרת בתחום העיר טבריה, שתוכל להתריע על הצפי לפעילות גלית חריגה ותאפשר היערכות מתאימה מבעוד מועד. לצורך כך ובכפוף לקבלת החלטה בדירקטוריון החברה להקמת המערכת, יעביר משרד הפנים למשרד האנרגיה סך כולל של 170 אלף שקלים עבור השנים 2022-2023.

ראש הממשלה נפתלי בנט אמר מיד בסיום ישיבת הממשלה: "חשוב לנו לשקם את נזקי הסופה מלפני מספר שבועות. פיתוח ושדרוג הטיילת וקו החוף יחזקו גם את טבריה תיירותית, ויביאו למינוף כלכלי של העסקים באזור".

שר התיירות יואל רזבוזוב אמר: "הגיע הזמן להשיב את טבריה לשורה הראשונה של התיירות בישראל ולאפשר לה את היכולת לארח המוני תיירים יכניסו כסף לעיר ולמדינה. בזכות החלטת הממשלה שהעברנו, כשבעולם יזכירו את האגמים המפורסמים, את טבריה והכנרת יזכירו יחד איתם. אנחנו צריכים להכין את טבריה כמה שיותר מהר לעונת התיירות ולהחזיר לבעלי העסקים את פרנסתם – וזה מה שאנחנו עושים".

שרת הפנים איילת שקד אמרה: "תושבי טבריה היקרים, אני שמחה שביחד עם שר התיירות יואל רזבוזוב וסגן השר אביר קארה, העברנו החלטת ממשלה חשובה מאוד שתחזק את טבריה, תסייע בשיפוץ הטיילת, תהפוך את טבריה יפה יותר ותעזור לבעלי העסקים שנפגעו מהסופה".

עוד כתבות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך
Close