היום בחדשותחדשות בארץ

הממשלה אישרה: תכנית ענק להתמודדות עם שריפות ענק

בהיקף של 115 מליון: הממשלה אישרה את התכנית הלאומית להתמודדות ולמוכנות למול שריפות ענק • במסגרת התכנית יוקמו איזורי חיץ ביישובים סמוכי ייער וחורש, שימנעו התפשטות שריפות ופגיעה בנפש וברכוש

הממשלה אישרה היום (א') בישיבתה השבועית תכנית ענק להתמודדות ולמוכנות למול שריפות ענק, כחלק משינויי האקלים ומגמות ההחמרה של השריפות הצפויות בשנים הקרובות.

במסגרת התכנית יוקמו איזורי חיץ ביישובים סמוכי ייער וחורש, שימנעו התפשטות שריפות ופגיעה בנפש וברכוש, כפי שקרה בקיץ אשתקד בהרי ירושלים. כמו כן, יתקיים שיתוף פעולה עם חיל האוויר בכיבוי אווירי וחיזוק מערך הכבאות בתכנית רב-שנתית. התכנית בהיקף של 155 מיליון ש"ח.

על פי התכנית יוקם צוות בינמשרדי לביצוע תכנית לאומית להגנה על יישובים ומוסדות ציבור בסיכון מוגבר לשריפות, באמצעות איזורי חיץ, אזורים מסביב ליישובים ומתקנים אסטרטגיים שבהם צמחייה מדוללת, שבילי גישה לרכבי כיבוי וזמינות של מקורות מים. אלו מאפשרים למנוע התפשטות שריפות תוך צמצום הפגיעה בחיי אדם ורכוש. היות שכך, הם מהווים מרכיב מרכזי במניעת שריפות. התכנית תבוצע ביישובים הגובלים ביערות על פי סדר עדיפות שהוגדר בעבודת המטה שריכז המטה לביטחון לאומי (מל"ל).

התכנית תתוקצב ע"י משרדי האוצר, ביטחון הפנים, הגנת הסביבה, הפנים, החקלאות ורמ"י.

פרסומת

בנוסף, הוחלט על שילוב צה"ל בשיפור מערך הכיבוי האווירי של מדינת ישראל. על פי התכנית יוקם צוות מנכ"לים ייעודי לנושא. מנכ"ל משרד הביטחון ומנכ"ל משרד לביטחון הפנים, יגבשו דרכים לשילוב חיל האוויר במאמץ הכולל.

עוד הוחלט על בחינת חלופות נוספות להתמודדות מהירה ומצילת חיים עם שריפות, בהן: שיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות, קידום הסברה להעלאת מודעות למניעת שריפות, יישום טכנולוגיות חדשות בתחום המחקר ואיסוף המודיעין לחיזוי אירועי שריפה, חיזוק המערך הלוחם ברשות הארצית לכבאות והצלה ועוד.

עוד כתבות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך
Close