היום בחדשותהיום בכותרותחדשותחוץ ומדינימבזקים

ביקור ביידן במזה"ת

ביידן בסעודיה: מסכימים על החשיבות למנוע גרעין מאיראן

ביידן: "ההחלטה ההיסטורית של סעודיה לפתוח את המרחב האווירי שלה לכל המטוסים האזרחיים, כולל אלה שטסים לישראל וממנה, היא צעד חשוב לקראת בניית מזרח תיכון יציב יותר" • גורם סעודי: יורש העצר העלה את פרשת מותה של כתבת אל-ג'זירה בפני נשיא ארה"ב • הנשיא האמריקני סיים את ביקורו במזרח התיכון וחוזר לארה"ב

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן הציג אתמול (שישי) את ההסכמים האמריקניים עם סעודיה במסגרת ביקורו בממלכה המוסלמית, שאליה הגיע לאחר ביקורו בישראל וברשות הפלסטינית. בהצהרה משותפת מטעם שתי המדינות נאמר כי הן מסכימות על החשיבות של עצירת איראן מ"השגת נשק גרעיני".

בהצהרה, הדגישו שתי המדינות את הצורך למנוע מאיראן מלהתערב בענייני הפנים שלהן, לתמוך בטרור באמצעות הקבוצות החמושות הקשורות אליה, ולערער את הביטחון והיציבות באזור. כחלק מהביקור, שתי המדינות חתמו על 18 הסכמים לשיתופי פעולה בתחומי האנרגיה, ההשקעות, התקשורת, החלל והבריאות.

על פי הצהרה שנשא מוקדם יותר אתמול הנשיא האמריקני, הממלכה המוסלמית תבחן טיסות ישירות מישראל. עוד סוכם כי הכוח הרב-לאומי יעזוב את איי סנפיר וטיראן. כמו כן מסר ביידן בהצהרה כי הוא שוחח עם יורש העצר מוחמד בן סלמאן על רצח העיתונאי ג'מאל ח'אשוקג'י.

ביידן הגדיר את הפגישות עם המנהיגים הסעודים כטובות, ציין את ההתמקדמות בנושאים הביטחוניים והכלכליים אך הדגיש כי גם זכויות אדם הן נושא מרכזי מבחינתו. "הבהרתי שזה חשוב מאוד לי ולארצות הברית", אמר הנשיא לכתבים במסיבת עיתונאים.

פרסומת

"ההחלטה ההיסטורית של סעודיה לפתוח את המרחב האווירי שלה לכל המטוסים האזרחיים, כולל אלה שטסים לישראל וממנה, היא צעד חשוב לקראת בניית מזרח תיכון יציב יותר", מסר ביידן. "אמנם הפתיחה הזו נידונה זמן רב, אבל עכשיו, הודות לחודשים של עבודה דיפולומטית בין הבית הלבן והממשל הסעודי, היא הפכה סוף סוף למציאות".

עוד כתבות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך
Close