היום בחדשותהילולת הצדיקיםוידאוחדשות בארץחרדיםכותרות נוספותמבזקים

הכאוס במירון

מתן כהנא בתחקיר סיכום על הילולת הרשב"י: "הצלחנו ונכשלנו"

הגורמים המעורבים בהילולת הרשב"י במירון התכנסו היום לראשונה ודנו בהצלחות ובכשלנות בהילולה "בשמירת חיי אדם הצלחנו, אך נכשלנו בשמחת ההילולה" אמר כהנא צפו:

סגן השר מתן כהנא כינס ביום (ד') לראשונה מאז קיום הילולות ל"ג בעומר במירון, את סגל הפיקוד המעורב בהילולת מירון יחד עם אנשי המשרד לשירותי דת, וסיכמו יחד את ההילולה, בפתח דבריו אמר ח"כ כהנא: ״במבחן של עמידה ביעדים: אפס הרוגים ואפס פצועים זו הצלחה גדולה מאוד בעיניי. ביעד השני של חגיגה שמחה ומוצלחת, נכשלנו״

לאחר מכן אמר: ״מירון תשפ"ג מתחיל עכשיו. אנו לא יכולים להרשות לעצמנו לחכות עד שיהיה פה שר חדש. דיון התנעה למירון תשפ"ג יתקיים בשבועיים הקרובים, למרות תחושת החמיצות שנובעת מכך שלא הצלחנו לארגן הילולה שמחה, חשוב שנזכור שהצלחנו במשימה המרכזית – שמירה על חיי אדם"

הממונה על הילולת מירון, הודיע כי כבר בסוף השבוע הזה יגיש את סיכומי התחקיר שיכללו את הסיכומים של כלל הארגונים שניהלו את ההילולה. מרבית הגורמים טענו כי הבסיס של המתווה לשנת תשפ"ב הוא טוב, אך יש לעשות מקצה שיפורים על מנת שהכשלים לא ישנו. הממונה על הילולת מירון, צביקי טסלר, סיכם את הדיון:"יש הרבה לקחים לשיפור מהילולת תשפ"ב, והשיפור הוא בהחלט בהישג יד, על בסיס מתווה ההילולה החדש שהתגבש. בתכנון הילות תשפ"ג חשוב מאוד להבטיח שלא חוזרים, חלילה, למתווה העבר של הילולה שמהווה סכנה לשלום הציבור. ביחד עם זאת עלינו לוודא ששולי הבטיחות אינם מוגזמים עד כדי פגיעה באופייה המסורתי של ההילולה".

סגן השר, ח"כ מתן כהנא סיכם גם הוא: "הילולת מירון תשפ"ב הופעלה תחת מתווה חדש ומהפכני ששינה סדרי עולם, מהתנהלות כאוטית לאירוע מתוכנן ומנוהל שהמדינה לוקחת אחריות עליו. במבחן של עמידה ביעדים: אפס הרוגים ואפס פצועים זו הצלחה גדולה מאוד בעיניי. ביעד השני של חגיגה שמחה ומוצלחת, נכשלנו.

פרסומת

כלל הגורמים השותפים מסכימים שהרעיון המסדר של המתווה הוא נכון. יש הרבה מה לשפר אבל זהו הבסיס עליו יש לבנות את ההילולה בשנה הבאה. הנקודה המרכזית היא ההיערכות בציון הקבר עצמו, זו הייתה נקודת הכשל.

במתווה דיברנו על 16 אלף איש על ההר אך בפועל מה שקבע לכמה אנשים נוכל לאפשר להיות בו זמנית על ההר, זו הצפיפות בסביבת הציון עצמו. יש לעשות סיעור מוחות עם כלל הגורמים כדי לפתור את האתגר הזה במהרה, כיוון שהוא משליך מידית על זרימת האנשים בכל מתחם ההר. כשנפתור את האתגר של ניהול צפיפות הקהל בסביבת הציון, נוכל לפתור את שאר הבעיות.

אני מנחה לקבוע דיון התנעה למירון תשפ"ג בשבועיים הקרובים. לזמן את הגורמים הרלוונטים ולצאת לדרך, כולל תשתיות ותקציבים.

לסיום אודה ח"כ כהנא לכלל הגורמים המעורבים בהילולות הרשב"י במירון, רוצה להודות לצביקי טסלר שבתקופה קצרה מאוד הצליח לעשות מהפכה תפיסתית באיך צריכה להתנהל ההילולה במירון ולהרים אירוע בו כל המשתתפים חזרו לביתם בשלום. לא יכולתי לקוות למישהו יותר טוב למשימה הזו.

בדיון בראשות סגן השר מתן כהנא השתתפו: מנכ"ל המשרד לשירותי דת שמעון (מוני) מעתוק, פרויקטור מירון צביקי טסלר, סמפכ"ל המשטרה ניצב דוד ביתן, מפקד מחוז צפון במשטרה ניצב שמעון לביא, מפיק האירוע דוד עזריאלי, מנהל אגף ישום מערכות תחבורה ציבורית גולן ירמיהו, מנכ"ל המרכז הארצי למקומות קדושים יוסי שווינגר, מנכ"לית המועצה האזורית מרום גליל קרן פטל, המשנה למנכ"ל המשרד לשירותי דת גל שם טוב ועוד גורמי מקצוע נוספים.

עוד כתבות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך
Close